ITALIJOS STEBUKLINGIEJI TERMO VANDENYS
Jau anksčiau aprašiau karališkąsias SATURNIJOS termo vonias Italijoje. Iš tiesų, šio gamtos stebuklo dar niekas nenurungė. Bet, yra ir daugiau panašių, na, tik ,,panašių”, kūno atgaivos ir relakso vietų gamtoje.
Pristatau dar dvi, ne tokias dideles karšto vandens versmes Italijoje. Pirmosios yra atviroje, lengvai randamoje ir matomoje vietovėje, apie 2 kilometrus nuo Viterbo miesto prie SS675 kelio. Šie nemokami termo vandenys trykšta apie 50 laipsnių celsijaus temperatūros. Šalia nemokama, didelė automobilių aikštelė. Kai nuvykome, ore tvyrojo virš 30 laipsnių, atrodė, kad lipti į dar karštesnį vandenį nesuvokiama kvailystė, bet versmių baseinėliuose teškenosi ar relaksavo ne vienas karščio ištroškęs ,, vonių” klientas. Vanduo – stebuklingai žalias. Mes nusprendėme, kad pats geriausias laikas čia pagulinėti, tai, be abejo, ruduo, kai saulė džiugina akis, bet kūną jau mažai šildo. Štai taaaadaaa…. , manau, čia tikras ,, kaifas”. Tiesa, prie Viterbo yra ne vienos versmės.
Kiti termo vandenys, kuriuose verta parelaksuoti yra Bagni di Petriolo. Tai nemokamos termo vonios gamtos apsuptyje, šalia nedidelės Farma upės Sienos provincijoje apie 20 minučių nuo greitkelio SS223. Nusileidus gana stačiu šlaito takučiu prie upės, pasitinka aitrus sieros kvapas, prie kurio gana greitai pripranti ir nebejauti. Aplinka tokia gana laukinė, t.y nėra jokių patogumų. Sakysite, apie ką aš čia? Na, prie Saturnijos versmių yra kavinutė, galima pasėdėti, atsigaivinti šaltu gėrimu ar vandeniu. O čia tiesiog visiška gamta. Takutis siauras, neasfaltuotas ir gana status. Ateini ir pats savim užsiimi. Ką atsineši, tą ir turi. Bet ir žmonių nepalyginamai mažiau. Upės krantai seklūs, vaikai saugiai gali turkštis pakrantėje. O ir pačią upę suaugęs lengvai perbrenda, nes nėra gilu. Giliausioje vietoje gal iki juosmens. Tik reikia saugotis srovės, nes ji nemenka. Pačių versmių vanduo labai karštas, tai pasinerti į tokią vonią vasaros karštyje jau net nedrįsome. Bet buvo tokių nuogalių, kurie raudoni kaip vėžiai užsispyrę gulėjo ir, gal net tiesiogine prasme, virė privačiose voniose. Jų čia yra net keletas. Mus tikrai sužavėjo tas privatumas ir vonios gylis. Nes, tarkim Saturnijos baseinėliai, palyginus su šiomis voniomis, atrodo nepadoriai seklūs. Na, o mums užteko patįsoti šalia, kur karščiu alsuojantis vanduo šiek tiek atvėsta susimaišęs su upės vandeniu, kuris teka gana vėsus. Išsirenki vietą pakrantėje pagal tai, kokio karštumo norisi, padedi galvą ant akmenėlio ir pamiršti viską kas bloga. Jauti tik vandens glamones ir gyvos gamtos garsus.
Nedidelės upės vanduo švarus ir gaivinantis.
Tokias vonias romėnai vadino Calidarium – frigidarium, tai yra perėjimas iš vieno namo (baseino) į kitą, kaitaliojant karštas vonias su vėsiu upės vandeniu yra suaktyvinama žmogaus kūno kraujotaka. Skaičiau, kad tokie termo vandenys skirti moterų kvėpavimo motorinių ir ginekologinių sistemų patologijoms gydyti, atkuriant limfos ir venų apykaitą, kad toks vanduo 50 kartų galingesnis už vitaminą C. Nežinau ar tai tiesa, ar tikrai veiksminga, bet kad kūnui ir dvasiai gera, tai faktas!