Graikijos Mega Spileo vienuolynas Peloponese
Taigi, keliaudami po Graikijos Peloponeso regioną nusprendėme aplankyti kalnuose įsikūrusį Mega Spileo vienuolyną. Vienuolynas yra lengvai pasiekiamas. Jį galima pasiekti nacionaliniu keliu Atėnai-Patra, sukant Diakofto miesto kryptimi, o tada iš karto pasukus link Kalavrytos miestelio ir važiuojant 26 km palei vaizdingą kalnų serpantiną. Vienuolyną nuo Patros važiuodami mokama autostrada pasieksite per 1 valandą, susimokant 5,6 euro, arba nemokamu keliu per 1,5 val. Nepamirškite, kad nuo 13 – 14 val. pietų pertrauka.
Daugelis piligrimų į vienuolyną patenka iš Kalavrytos miesto, tarp kurio ir Diakofto miesto vyksta reguliarus traukinių maršrutas gražiausiu ir didžiausiu Peloponeso kalnų tarpekliu. Nuo 1550 m. vienuolyno istorijoje minimas vienuolyno vynuogynas Mega Spileo.
Šis įspūdingas istorinis Mergelės Užsiminimo vienuolynas yra urvo angoje prie vertikalios uolos, vakariniame Čelmoso kalno šlaite, 11 km į šiaurės rytus nuo Kalavrytos, tiesiogine to žodžio prasme virš Vouraikos upės tarpeklio.
Tai vienas seniausių Graikijos vienuolynų, kurį pagal tradiciją 362 m. įkūrė broliai vienuoliai Simeonas ir Teodoras iš Salonikų, padedami Osia Efrosini oloje atradę Mergelės Marijos ikoną. Per savo ilgą istoriją vienuolynas patyrė rimtų sunaikinimų – 840, 1400 ir 1640 m., o 1641 m. buvo visiškai atstatytas. Vienuolyno kompleksas yra aštuonių aukštų, pastatytas ant uolos angos su beveik vertikaliu frontu, kurio aukštis siekia apie 120 metrų.
Vidų puošia XVII ir XIX a. sienų tapyba. Ypatingą vietą užima Mergelės Marijos, laikančios kūdikį Jėzų, ikona. Teigiama, kad tai apaštalo Luko darbas iš vaško, mastikos ir kitų medžiagų. Ši piktograma 3 centimetrų storio.
Vienuolyne yra puiki biblioteka ir sutvarkytas muziejus su retomis knygomis ir nuostabiomis miniatiūromis papuoštais rankraščiais, šventųjų relikvijomis ir unikaliomis relikvijomis, iš kurių išsiskiria reta vėliava su trijų Bizantijos imperatorių figūromis.
Ne visur viduje leidžiama filmuoti ir fotografuoti. Pačios ikonos nedrįsome fotografuoti. Viską reikia pamatyti savo akimis.
Nuo terasos atsiveria puikus vaizdas į tarpeklį.
Gal dar paminėsiu, kad vien kelias iki vienuolyno labai įspūdingas – svaiginantys kalnai ir tarpekliai tarp jų. Be to, stebino, kaip žmonės sugeba apsigyventi pačiose neįtikimiausiose vietose. Vienuolyno lankymas nemokamas. Bet yra aukų dėžutė, į kurią patys nuspręsite kiek paaukoti. Žodžiu, verta pamatyti!